Noticias‎ > ‎

FINAL DA COPA DEPUTACIÓN- O Carballiño- 26 de maio

publicado a la‎(s)‎ 31 may. 2018 10:07 por carmen blanco


De novo os nosos conxuntos e as nosas individuais de rítmica de nivel escolar obtiveron grandes resultados na fase final da Copa Deputación. En

trampolín os nosos pequenos e pequenas deron mostras dunha excelente progresión.


XIMNASIA DE TRAMPOLÍN

En trampolín a competición amosou a disciplina e corrección dos e das ximnastas pavillonistas que, na súa maioría, se  están iniciando nesta modalidade.

Os resultados obtidos foron os seguintes:

-          Diego Rodríguez Pérez (prebenxamín masculino) ouro en minitramp

-          Patrik Celis López (prebenxamín masculino) prata en tumbling

-          Iván Pacios Miguel (prebenxamín masculino) prata en minitramp

-          Ainhara Camoeiras Vázquez (benxamín feminino) prata en minitramp

-          Daniel Imray Carrasco (benxamin masculino) ouro en minitramp e bronce en tumbling.

-          Paulo Héctor Permuy Fernández (benxamín masculino) bronce en minitramp

-          Gaia Janeiro Teixeira (alevín feminina) prata en minitramp

-          Sophia Novelle Man (infantil feminina) ouro en minitramp

-          Artur Permuy Fernández (infantil masculino) ouro en minitramp

-          Clara Iglesias Pérez (cadete feminina) ouro en tumbling e minitramp

Rubén Castillo López (cadete masculino) ouro en tumbling e minitramp


XIMNASIA RÍTMICA

Na modalidade individual obtiveron pódium todas as súas participantes (3 ouros e 1 bronce). Destacar que Alejandra nesta última fase quedou primeira, igual que na fase anterior de Barbadás, pero debido a falta de asistencia a unha das fases, na clasificación xeral quedou no 3º posto (xa que a clasificación final depende da suma das catro fases).

Na modalidade de conxuntos obtivemos 10 medallas (4 ouros dos sete posibles, 2 pratas e 4 bronces)

CLASIFICACIÓN CONXUNTOS (representación pavillonista en todas as categorías):

INICIACIÓN

1º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN A

PREBENXAMÍN

2º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN B

BENXAMIN

2º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

ALEVÍN

1º CLUB XIMNASIA PAVILLÓN

3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

INFANTIL

3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN A

CADETE

1º CLUB XIMNASIA PAVILLÓN

3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN ( nesta última fase foi 2º )

SENIOR

1º CLUB XIMNASIA PAVILLÓN

3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN ( nesta última fase foron primeiras con moi boa actuación)

Ademáis tres dos nosos conxuntos clasificaronse ese mesmo día, no control que tivo lugar pola tarde, para a Copa de España de conxuntos de nivel absoluto. 

Parabéns a todos e todas!!

 

Comments